Bunty i Babli w Bollywood.pl
poniedziałek, 24 marca 2008

 

trimurti

Dziwne przypadki rządziły moimi bolly-drogami. Po niezbyt ambitnej "Zamaana Deewana" zupełnie nie wiadomo skąd wpadł w moje ręce film "Trimurti", w dodatku okraszony rosyjskim lektorem. Kto nie widział nigdy bollywoodzkiego filmu po rosyjsku, ten nigdy nie zrozumie, jaka to może być trauma. :P

Do rzeczy: jeśli jesteś trzeźwy, masz chęć na film "o życiu", kontemplacyjny, albo na kolorowe, krzykliwe filmy a la Karan Johar - NIE SIĘGAJ PO TEN FILM! Polecam natomiast jako wspaniałą komedię, choć nie do końca było to chyba zamysłem reżysera. Fabuła dość banalna z pozoru: fanatyczny szaleniec Kooka (w tej roli Mohan Agashe, najbarwniejsza postać w filmie) okupuje świątynię w miasteczku, oddając cześć Bogini Matce i nie wpuszczając do niej nikogo innego. Miejscowa oficer policji Satya Devi chce się z nim rozprawić. Kiedy Kooka dowiaduje się z przepowiedni, że polegnie z ręki 3 osób, wśród których imię jednej zaczyna się na S (a pozostałych A i R), wtrąca panią policjant do więzienia. Kobieta pozostawia w domu 3 synów, którzy muszą troszczyć się o siebie nawzajem. Jednak bunt młodości doprowadza do kłótni między starszymi z braci i rozpadu trójkąta. Mijają lata... Już wiadomo, prawda? Dodam tylko dla pewności, że synowie to Shakti, Anand i Romi.

Ten film to prawdziwa parodia, głównie dzięki postaci Kooki i jego dziwnym czarom-marom. Jego charakteryzacja sprawia, że trudno brać go do końca na poważnie. Jest nawiedzony i zły, ale jest też tak karykaturalny, że tylko się śmiać. Wątek rozdzielonych braci jest nawet-nawet i odrobinę się przejęłam, jak się ich losy potoczą. Jest to film z cyklu: family is family. Kochająca, dobra i pokrzywdzona matka, oddani synowie odpłacają za krzywdy... jakby lekko "Karan Arjun"? Bracia są tu jak trzej Rambo (ach, te sceny w błocie, skoki w przepaść... no miód po prostu). Scena końcowa rozłożyła mnie na łopatki - no już bardziej dobitnie nie można było kawy na ławę wyłożyć. I ten wóz... Buahahaha! SRK gra tutaj najmłodszego z braci, nieco durnowatego, romantycznego i straszliwie naiwnego. Przyznam, że mnie nie zachwyciła jego postać. Zdecydowanie lepiej wypadli starsi bracia: pełen zasad moralnych Jackie Shroff oraz "czarna owca", niezwykle męski i tajemniczy Anil Kapoor. Nie pamiętam ani jednej piosenki, choć wydaje mi się, że jakieś były. I generalnie mało pamiętam, poza Kooką. I niech tak zostanie.

O FILMIE:
tytuł: Trimurti (Devanagari: त्रीमूरती, tłum. "Trójca", niem. "Trimurti: Der ewige Kreis der Liebe")
premiera: 22 grudnia 1995
reżyseria: Mukul S. Anand
produkcja: Subash Ghai
scenariusz: Mukul S. Anand
muzyka: Laxmikant Shantaram Kudalkar
obsada:
• Shahrukh Khan - Romi Singh
• Jackie Shroff - Shakti Singh
• Anil Kapoor - Anand Singh
• Priya Tendulkar - Satyadevi Singh
• Mohan Agashe - Khokha Singh
• Tinnu Anand - Himmat Singh
• Saeed Jaffrey - Bhanu
• Gautami - Jyoti
• Anjali Jathar - Radha Choudhury
• Himani Shivpuri - Janki Singh

Ciekawostki na temat filmu:
• Tytuł filmu odwołuje się do Trójcy z hinduizmu, która przedstawia sobą trzech bogów: stworzyciel Brahma, niszczyciel Sziwa i chroniący Wisznu. Trimurti w formie bóstwa przedstawiane jest jako postać ludzka z trzema twarzami. Wg wyznawców Trimurti, trzy aspekty bóstwa są różnymi objawieniami jednego Boga.
• Rolę Ananda zagraną przez Anil Kapoora proponowano najpierw Sanjay Duttowi (nie mógł jej zagrać z powodu krótkiego pobytu w więzieniu). Odrzucił ją także Sunny Deol.
• To jedyny wspólny film Shah Rukh Khana i Anil Kapoora.
• Rezyser filmu Mukul S. Anand spotkał się z Shah Rukh Khanem jeszcze podczas produkcji filmu Army. Trzy lata po nakręceniu "Trimurti" zmarł on na planie kolejnego swojego filmu "Dus".

UJĘCIA Z FILMU:

 

trimurti1

 

trimurti2

 

trimurti3

 

trimurti4
niedziela, 16 marca 2008

 

zamaana deewana

Oldschooli ciąg dalszy. Trudno mnie zniechęcić. :P Obejrzałam ten film przypadkiem, kompletnie nic o nic nie wiedząc. Shahrukh jest? Jest. Więc reszta jest mniej istotna.

Historia zaczyna się bardzo poważnie: w siedzibie policji zebranie nadzwyczajne w sprawie walk dwóch gangów, których przywódcy się nienawidzą. Jak zapobiec rozbojom? Pomysłu nie ma nikt z obecnych. I nagle dzwoni telefon: do pomocy wysłany zostaje z ministerstwa niejaki K.D., psycholog kryminalny. Spodziewać by się można postaci o przenikliwym umyśle i niebanalnej aparycji, tymczasem w drzwiach staje niewysoki facecik z włosami zaczesanymi z lewa na prawo przez łysinę, w skrzypiących butach, który potyka się o własne nogi, robi głupie miny, a na walizce ma zdjęcie półnagiej panienki. Wpada on na "genialny", "oryginalny" plan: żeby zwaśnieni bossowie się pogodzili, trzeba zeswatać ich dzieci (Romeo i Julia jak nic). A tak się szczęśliwie składa, że jeden z nich ma syna (Rahul, czyli SRK), a drugi córkę (Pryia, czyli Raveena Tandon). Jego cukierkowa wizja natychmiastowej miłości dwojga i przebaczenia ojców zilustrowana jest piosenką w filmie - na początku myślałam, że ta piosenka to tak na poważnie i się przeraziłam "ambitnym" txtem i stylistyką. :P Ale to tylko "dream sequence". Jakimś cudem K.D. dostaje szansę i realizuje swoją Misję "Miłość" wraz z przydzieloną mu do pomocy funkcjonariuszką policji.

Okazuje się jednak, że dzieci bossów nie są niewinne i żądne wielkiej miłości na zawołanie. Rahul jest hazardzistą: zakłada się o różne rzeczy i czerpie z tego korzyści finansowe. Priya właśnie zaręcza się z innym, choć w zasadzie go nie kocha. K.D. postanawia założyć się z Rahulem o wielką sumę: musi on poderwać Priyę. Jednak nic nie jest tak proste, jak na to początkowo wygląda... A K.D zrobi wszystko, by młodzi się zeszli, choćby miał ich do tego siłą przymuszać. Co na to ojcowie? I dlaczego bossowie tak się nienawidzą?

Film, jak na oldschoola, jest naprawdę niezły. Tytułowa piosenka porywa do tańca, scena "przez szybę" przyspiesza krew. Młody Shahru jest, jak zwykle, pełen uroku i niedobrych nawyków, na które przymykamy oko, bo jak tu nie kochać takiego łobuza? Minus zdecydowany - TE stroje! Aaaa! Lata '90 stworzyły chyba najkoszmarniejsze kostiumy filmowe, zwłaszcza dla kobiet (choć polecam też przyjrzeć się temu, co ma na sobie Bobby w scenie nad basenem :P) Komediowy wydźwięk filmu powoli zmienia się w romansowy, przechodzi w film akcji, a nawet dramat. Czyli jak na dobrą masalę przystało. Zły charakter jest naprawdę zły, młodzi są naprawdę krnąbrni i nieprzewidywalni, a K.D. jest prawdziwym przygłupem w działaniu i wyglądzie. Bóg raczy wiedzieć, jak został psychologiem kryminalnym. :P Prosty początek filmu kończy się skomplikowaną intrygą, jednak czy doprowadzi to do happy endu, czy wprost przeciwnie - pozostawiam Wam.

O FILMIE:

tytuł: Zamaana Deewana (Devanagari: ज़माना दीवाना Nastaliq: زمانہ دیوانہ ,ang: "Crazy World")
premiera: 20 lipca 1995
reżyseria: Ramesh Sippy
produkcja: G.P. Sippy
scenariusz: Robin Bhatt
muzyka: Nadeem-Sharavan
obsada:
• Jeetendra - jako Madanlal Malhotra
• Shatrughan Sinha - jako Suraj Pratap Singh
• Shahrukh Khan - jako Rahul Singh
• Raveena Tandon - jak oPriya Malhotra
• Anupam Kher - jako "K.D Kamdev Singh (psycholog)
• Prem Chopra - jako komisarz policji
• Tinnu Anand - jako Sundar
• Kiran Juneja - jako Shalini Srivastav
• Neelima Azim - jako Nisha
• Beena - jako Sarita Malhotra
• Aashif Sheikh - jako Bobby

Ciekawostki na temat filmu:

- Jest to pierwszy i jedyny film SRK z Raveeną Tandon.
- Ramesh Sippy nakręcił ten film mając 70 lat. Jest on twórcą kultowego już w Indiach filmu "Sholay" z Amitabhem Bachchanem.
- zdjęcia kręcono w Bombaju oraz na Mauritiusie.

UJĘCIA Z FILMU:

 

zamaana Deewana1

 

zamaana deewana2

 

zamaana deewana3

 

zamaana deewana4

 

wtorek, 04 marca 2008

Mam dwie wiadomości: dobrą i złą. Dobra to taka, że właśnie ukazał się w polskim wydaniu na DVD kolejny film bollywoodzki z SRK. Fanki szczęśliwe? I tu czas na wiadomość złą - film ten to "Miłości nie oszukasz", w hindi: "Yeh Lamhe Judaai Ke". Brzmi znajomo? Tak, tak, to to samo "dzieło", które nieskończone w latach '90, odkurzono w 2004 i byle jak zmontowano oraz wypuszczono na rynek. Niestety - aktorzy występujący w tym filmie, nie przynają się do niego publicznie. Czy może być aż tak źle? IDG, czyli firma, która wydała ów cud, nie słynie ze zbyt dobrego doboru filmów bolly. Wypuszczają filmy nieznane, w słabej obsadzie, z kiepskimi recenzjami - czyli tak zwane gnioty filmowe. Jako osoba głęboko nawiedzona i tak zakupiłam "Miłości nie oszukasz", głównie dlatego, że kupuję wszystkie bollywoody wydane w Polsce jak leci, no i zawsze to Shahru, więc wogóle nie ma o czy mówić. Film dodany do gazety "Kino domowe", więc za drogi nie był. Oto co o nim napisano na stonie internetowej KINA DOMOWEGO:

 

kino domowe

No więc nie dość że "MUSICAL", to jeszcze "SŁYNNY" (chyba z niechlubnej opinii, bo nie wiem, z czego jeszcze), "wyciska łzy" i generalnie opisany jest tak, że nic, tylko brać. I pewnie ludzie wezmą, by przekonać się, cóż to za słynny bollywoodzki film. A potem będą mieli o bollywoodzie jak najgorsze mniemanie. Nie wiem, jak można tak jawnie wprowadzać konsumentów w błąd. Ja kupiłam ten film ze świadomością, że to lipa jest, i że zachwycać się tam raczej nie będzie czym. Ot tak, z gatunku "ciekawostki na pół-żartem". A ile osób kupi na serio? Ech...

14:27, dzieckoziemi , Bolly news
Link Komentarze (2) »
niedziela, 02 marca 2008
chamatkar
Przyznam się szczerze, że widziałam to "dzieło" już spory czas temu, więc o recenzję z dużą ilością detali będzie ciężko. Ale spróbujmy:
Po pierwsze: oldschool. Młody Shah - jest. Wątek miłosny - jest. Ważna-Sprawa - jest. Tylko w tym wszystkim nie ma kompletnie nic, jak dla mnie przynajmniej. Ale po kolei.
Sunder chce zakładać szkołę w swojej wiosce, by ziścić pragnienie ojca. Ale nie ma za co. Kolega z Bombaju proponuje mu zastawić ziemię pod szkołę i udać się z nim do Wielkiego Miasta, gdzie gwarantuje mu pracę nauczyciela, i w ten sposób sprawi, że Sunder zarobi na swoją szkołę marzeń. Ale okazuje się, że kolega to parszywiec i pieniądze przepadają, a nasz bohater tułając się samotnie po mieście trafia nocą na cmentarz... i spotyka tam ducha. I zaczyna się przygoda, w którą uwikłani są mafiozi, pewna szkoła oraz pewna dziewczyna...
W zasadzie jest to raczej komedia niż cokolwiek innego, przynajmniej ja tak odebrałam ten film. Zważywszy na rok produkcji, odważnym wydaje się pomysł filmu o duchu. Efekty "pojawiania się", "znikania" czy "latania" straszliwie psują odbiór całości. Główna bohaterka w żaden sposób nie "iskrzy" z SRK, piosenka miłosna wydała mi się mdła, i generalnie jak obejrzałam, to z ulgą odłożyłam na półkę. Może jeszcze kiedyś wrócę, by porównać odczucia, ale nie teraz.
 
O FILMIE:
tytuł: Chamatkar (Devanagari: चमत्कार, Nastaliq: چمتکار, ang. Miracle)
premiera: 8 lipca 1992
reżyseria: Rajiv Mehra
scenariusz: Rajiv Mehra, Shaukat Baig
produkcja: Parvesh C. Mehra
muzyka: Anu Malik
obsada:
•    Shah Rukh Khan – Sunder Srivastava
•    Urmila Matondkar – Mala Kumar
•    Shammi Kapoor – teść Marco
•    Naseeruddin Shah – Amar Kumar inaczej Marco
•    Deven Verma – inspektor P.K. Santh
•    Ashutosh Gowarikar – Monty
•    Johnny Lever – komentator w krykiecie
•    Arun Bakshi – Rajmehta
•    Tinnu Anand – Kunta
•    Malvika Tiwari – Savitri (Zona Marco)
•    Rakesh Bedi – Moti
•    Mushtaq Khan – Conman
•    Anjaan Srivastav – komisarz policji
•    Anjana Mumtaz – Kaushalya Rajmehta

Ciekawostki na temat filmu:
* Reżyser tego filmu nakręcił z SRK jeszcze jeden, "Ram Jaane", w roku 1995.
* Urmila Matondkar partnerowała Shahrukhowi tylko w tym jednym filmie.

UJĘCIA Z FILMU:
chamatkar

 
sobota, 23 lutego 2008

Kochani - a jednak wynika coś dobrego z faktu, iż mamy teraz dwie firmy zajmujące się dystrybucją bolly-filmów. :) Żadna z firm, nie chcąc zostać w tyle, proponuje nam coraz to lepsze filmy na DVD. Jakie?

BLINK: zakupił prawa do "Om Shanti OM"! :D Ponoć ma być w kinach (na pewno na 4 Bilecie do Bollywood, może wcześniej), na pewno na DVD z mnóstwem dodatków. Poza tym - "Kuch Kuch Hota Hai", coby zadowolić fanów tego filmu. A lada dzień wyjdzie "Athadu", zatem nie tylko bollywood w Polsce...

 

omshantiom

 

 

kkhh

 

EPELPOL: wydadzą nam "Chak de India". Shah rządzi jak widzę. :D Poza tym nowiutki "Aaja Nachle" z powracającą po latach przerwy Madhuri Dixit, oraz film "Laaga Chunari Mein Daag - Journey Of A Woman", którego tytuł niewiele mi mówi, ale gra w nim Rani Mukherji oraz Abishek Bachchan, więc znajdą się nabywcy. :)

 

cdi

 

 

aaja nachle

 

 

laaga chunari
 
Jak wam się podoba? Mnie BAARDZO! :D
14:13, dzieckoziemi , Bolly news
Link Dodaj komentarz »
piątek, 22 lutego 2008

Dopięłam pierwszego ze swoich celów: widziałam GO! AAAAA!!! Wszystko stało się tak kompletnie bez przygotowania, że nawet nie miałam czasu porządnie zacząć się denerwować. Ale jak go zobaczyłam: no zgon, koniec świata, pisk, krzyk i uśmiech od ucha do ucha na mojej twarzy przez cały czas.

SHAH RUKH KHAN.

Mój chłopak (dziękuję Ci, Adasiu) porwał mnie do Londynu na weekend, właśnie na ten sam weekend, kiedy odbywał się tam Zee Carnival. "Muszę tam być, żeby nie wiem co, choćby tylko po to, by go zobaczyć." - myślałam. Miało to mi jakoś-tam wynagrodzić Berlinale, które mnie ominęło. Sobota, godzina 13:09 byłam już w środku Olimpii. Tłumy ludzi. Piękne induskie dziewczęta ubrane tradycyjnie lub po europejsku z plakatami, płytami, przygotowane do zdobywania autografów. Pod sceną ścisk taki, że lewdo można było oddychać. Gdzieś na stoisku banku ICICI (reklamuje go SRK) dorwałam piękną ulotkę z podobizną Króla i pognałam pod scenę. Opóźniało się to straszliwie wszystko, pusczano piosenki z shahrukhowych filmów, jakaś pani krążyła przed sceną próbując zająć fanów rozmową, coby im się czas nie dłużył. Pojawiło się parę falstartów, gdy myśleliśmy, że On już idzie, ale nie. I czekanie, czekanie, gorąco, ścisk i czekanie. Pamiętam, że gdy po raz trzeci czy czwarty panienka sprzed sceny powtórzyła, że teraz przed nami pojawi się SRK, ludzie nie krzyczeli, bo sądzili, że to kolejny "falstart". I wtedy zobaczyłam GO, jak schodzi ze schodów gdzieś na tyłach sali - i zaczęłam wrzeszczeć: "Shahrukh!!!". Ludzie wokoło spojrzeli się najpierw na mnie, jak na wariatkę, a potem po prostu się przyłączyli, bo właśnie sam King Khan wszedł na scenę.

Byłam w jakimś amoku, zdjęcia robił stojący niedaleko mnie mój mężczyzna - oto one:

http://i255.photobucket.com/albums/hh127/dzieckoziemi/100_4821.jpg
http://i255.photobucket.com/albums/hh127/dzieckoziemi/100_4820.jpg
http://i255.photobucket.com/albums/hh127/dzieckoziemi/100_4819.jpg
http://i255.photobucket.com/albums/hh127/dzieckoziemi/100_4822.jpg
http://i255.photobucket.com/albums/hh127/dzieckoziemi/100_4824.jpg
http://i255.photobucket.com/albums/hh127/dzieckoziemi/100_4828.jpg
http://i255.photobucket.com/albums/hh127/dzieckoziemi/100_4829.jpg
http://i255.photobucket.com/albums/hh127/dzieckoziemi/100_4832.jpg
http://i255.photobucket.com/albums/hh127/dzieckoziemi/100_4834.jpg
http://i255.photobucket.com/albums/hh127/dzieckoziemi/100_4836.jpg jakaś szczęściara robi sobie zdjęcie z Królem (było takich szczęściar więcej tego dnia)
http://i255.photobucket.com/albums/hh127/dzieckoziemi/100_4837.jpg
http://i255.photobucket.com/albums/hh127/dzieckoziemi/100_4838.jpg SRK ma także fanów, nie tylko fanki
http://i255.photobucket.com/albums/hh127/dzieckoziemi/100_4841.jpg
http://i255.photobucket.com/albums/hh127/dzieckoziemi/100_4842.jpg sweet
http://i255.photobucket.com/albums/hh127/dzieckoziemi/100_4843.jpg smile
http://i255.photobucket.com/albums/hh127/dzieckoziemi/100_4844.jpg profil lewy
http://i255.photobucket.com/albums/hh127/dzieckoziemi/100_4845.jpg
http://i255.photobucket.com/albums/hh127/dzieckoziemi/100_4846.jpg profil prawy http://i255.photobucket.com/albums/hh127/dzieckoziemi/100_4847.jpg odgarnia włosy
http://i255.photobucket.com/albums/hh127/dzieckoziemi/100_4848.jpg
http://i255.photobucket.com/albums/hh127/dzieckoziemi/100_4856.jpg

Niestety, nie każdy mógł być szczęściarzem i wejść na scenę po autograf i pamiątkowe zdjęcie. Kolejka dla tych, którym się udało, rozpoczęła się o 10:00 rano, czyli wraz z otwarciem Olimpii. Zresztą strasznie poganiali fanów, żeby nie za długo, żeby nie zagadywali SRK, tylko: fotka, autograf i następny proszę. SRK każdego tulił, witał się, rozmawiał, podpisywał wszystko, co dostał do podpisania i wcale nie wyglądało na to, że mu to bardzo przeszkadza. :) Nagle wszystko się skończyło, do SRK podszedł jakiś organizator chyba i pokazał mu, że koniec fotek itd., teraz tylko może przejść pod sceną koło fanów (ale i tak za podwójną barierką, żeby za blisko fani nie byli...). I SRK zszedł i zaczął podpisywać karteczki, plakaty itd. od tych szczęśliwców, którzy z pierwszego rzędu wyciągali ręce. Jedna dziewczyna w akcie desperacji podała mu swoją torebkę, na której Shah podpisał się bez mrugnięcia okiem. Posypały się więc torebki do podpisu także od innych fanek - no logiczne w sumie, bo torbę widać bardziej niż jedo z setek zdjęć w wyciągniętych rękach.

A potem nam go zabrali. Buuu. Nie mogłam zostać dłużej, gdyż nie byłam sama, czekał na mnie Londyn do zwiedzenia, no i generalnie było już niemożebnie gorąco i tłoczno. Wyszliśmy więc, a razem z nami ok. 50 fotek. :D A żeby sobie zrekompensować brak fotki mnie z samym SRK, zrobiłam sobie fotkę z:

 

srk i ja

 

To ja i Shahru u pani Tussauds. :)
srk wosk
A tu sam Król w wersji woskowej. :)
Generalnie: Londyn jest fajny, lubimy Londyn. :D A skoro marzenia mogą się spełnić ot-tak, na zawołanie, to czekam na dzień, kiedy będę mogła na żywo, prosto w oczy powiedzieć Shahrukhowi, jak go cenię i podziwiam, i że jest najlepszy.

 

12:56, dzieckoziemi , Życiowo...
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 10 lutego 2008
madhuri dixit
 
   Ma uśmiech, dla którego można umrzeć, i tańczy, jak żadna inna aktorka. O kim mowa? O Madhuri!
 
Pełne imię i nazwisko: Madhuri Shankar Dixit Nene (Marathi: माधुरी दीक्षित)
Urodzona: 15 maja 1967 w Bombaju, Indie.
Rodzina: ojciec Shankar, matka Snehlata, dwie starsze siostry - Rupa i Bharati oraz starszy brat Ajit. Madhuri pochodzi z rodziny Marathi Chitpavan Brahmin.
Wzrost: 163 cm
Stan cywilny: żona dr Srirama Nene (chirurg) od 17 października 1999.
Dzieci: dwóch synów Arin (ur. w marcu 2003) i Ryan (ur. 8 marca 2005)

FILMOGRAFIA:

2007: Aaja Nachle jako Diya Shrivastava
2002: Hum Tumhare Hain Sanam jako Radha
2002: Devdas jako Chandramukhi
2001: Lajja jako Janki
2001: Yeh Raaste Hain Pyaar Ke jako Neha
2000: Gaja Gamini jako Gaja Gamini/Sangita/Shakuntala/Monika/Mona Lisa
2000: Pukar jako Anjali
1999: Aarzoo jako Pooja
1998: Bade Miyan Chhote Miyan jako ona sama (special appearance)
1998: Wajood jako Apoorva Choudhury
1997: Dil To Pagal Hai jako Pooja
1997: Mahaanta jako Jenny Pinto
1997: Koyla jako Gauri
1997: The Death Sentence: Mrityu Dand jako Phoolva
1997: Mohabbat jako Shweta Sharma
1996: PremGranth jako Kajri
1996: Rajkumar jako Rajkumari Vishaka
1995: Yaraana jako Lalita/Shikha/Kavita Krishnamurthy/Johnny
1995: Paapi Devata
1995: Raja jako Madhu Garewal
1995: Zameen
1994: Anjaam jako Shivani Chopra
1994: Hum Aapke Hain Koun...! jako Nisha Choudhury
1993: Dil Tera Aashiq jako Sonia Khanna/Savitri Devi
1993: Aasoo Bane Angaarey .... Usha
1993: Khal Nayak jako Ganga (Gangotri Devi)
1993: Phool .... Guddi B. Choudhary
1993: Sahibaan jako Sahibaan
1992: Zindagi Ek Juaa jako Juhi
1992: Beta jako Saraswati
1992: Dharavi jako Dreamgirl
1992: Prem Deewane jako Shivangi Mehra
1992: Sangeet
1991: Saajan jako Pooja Saxena
1991: Pratikar jako Madhu
1991: 100 Days jako Devi
1991: Jamai Raja .... Rekha
1991: Khel jako Seema/Dr. Jadi Bhuti
1991: Prahaar: The Final Attack jako Shirley
1990: Thanedaar jako Chanda
1990: Sailaab jako Dr. Sushma Malhotra
1990: Jeevan Ek Sangharsh jako Madhu Sen
1990: Dil jako Madhu Mehra
1990: Maha-Sangram
1990: Deewana Mujh Sa Nahin jako Anita
1990: Izzatdaar jako Mohini
1990: Khilaaf jako Sweta
1990: Kishen Kanhaiya jako Anju
1990: Pyaar Ka Devata .... Radha/ Devi
1990: Vardi .... Jaya
1989: Paap Ka Ant
1989: Tridev jako Divya Mathur
1989: Prem Pratigyaa jako Laxmi Rao
1989: Ilaaka jako Vidya
1989: Kanoon Apna Apna jako Bharathi
1989: Mujrim jako Sonia
1989: Parinda jako Paro
1989: Ram Lakhan jako Radha Shastri
1988: Dayavan jako Neela Velhu
1988: Khatron Ke Khiladi jako Kavita
1988: Tezaab jako Mohini
1987: Uttar Dakshin
1987: Hifazat jako Janki
1987: Awara Baap
1987: Mohre
1986: Abodh jako Gowri
1986: Swati

NAGRODY I NOMINACJE:

FILMFARE AWARDS:
1988: nominacja do Nagrody dla Najlepszej Aktorki w "Tezaab"
1989: nominacja do Nagrody dla Najlepszej Aktorki w "Prem Pratigya"
1990: Nagroda dla Najlepszej Aktorki za "Dil"
1991: nominacja do Nagrody dla Najlepszej Aktorki w "Saajan"
1992: Nagroda dla Najlepszej Aktorki za "Beta"
1993: nominacja do Nagrody dla Najlepszej Aktorki w "Khalnayak"
1994: Nagroda dla Najlepszej Aktorki za "Hum Aapke Hain Koun"
1995: nominacja do Nagrody dla Najlepszej Aktorki w "Yaraana"
1997: nominacja do Nagrody dla Najlepszej Aktorki w "Mrityudand"
1997: Nagroda dla Najlepszej Aktorki za "Dil To Pagal Hai"
2000: nominacja do Nagrody dla Najlepszej Aktorki w "Pukar"
2001: nominacja do Nagrody dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej w "Lajja"
2002: Nagroda dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej za "Devdas"
2008: nominacja do Nagrody dla Najlepszej Aktorki w "Aaja Nachle"

STAR SCREEN AWARDS:
1994: Nagroda dla Najlepszej Aktorki za "Hum Aapke Hain Koun"
1995: Nagroda dla Najlepszej Aktorki za "Raja"
1997: Nagroda dla Najlepszej Aktorki za "Mrityudand"

2000: nominacja do Nagrody dla Najlepszej Aktorki za "Pukar"
2002: Nagroda dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej za "Devdas"

ZEE CINE AWARDS:
1997: Nagroda dla Najlepszej Aktorki za "Dil To Pagal Hai"
2000: nominacja do Nagrody dla Najlepszej Aktorki w "Pukar"
2002: Nagroda dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej za "Lajja"
2003: nominacja do Nagrody dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej w "Devdas"

Pozostałe nagrody i wyróżnienia:
2000: nominacja do Nagrody IIFA dla Najlepszej Aktorki za "Pukar"
2001: Nagroda National Citizens
2007: Nagroda dla Najlepszej Aktorki Bollywood Wszechczasów
2008: Padma Shri - nagroda od Rządu Indii, czwarta najwyższa odznaka cywilna

Ciekawostki:

- Obecnie mieszka w Denver, w Colorado (USA)
- Zanim została aktorką, była znaną modelką.
- Studiowała biologię w Parle College w Bombaju i chciała zostać mikrobiologiem.
- Zna tradycyjny taniec indyjski kathak.
sobota, 09 lutego 2008

... a mnie tam nie ma. Nic, tylko płacz i zgrzytanie zębów, i plucie sobie w brodę. Tak blisko, a tak daleko. A ponoć było warto: nie dość, że dziewczyny pojechały, koszulki sobie zamówiły, nie dość, że ann2 miała wejście na after-party... to jeszcze ponoć SRK widział się z Polskimi fanami osobiście, były uściski rąk, autografy (nawet na koszulkach!), zapewnienia o przyjeździe do naszego kraju choćby zaraz i natychmiast... ponoć nie da się pewnych rzeczy słowami opisać - i ja to rozumiem. Nawet te wszystkie zdjęcia i relacje po przyjeździe nie będą pełnym obrazem tego, co one tam przeżyły.

Tak więc dla tych, którzy, tak jak ja, nie mogli TAM być - namiastka: trochę zdjęć Króla z Berlinale.

berlinale1

berlinale2

berlinale3

berlinale4

berlinale5

 

A tak było na konferencji i nie tylko:

http://pl.youtube.com/watch?v=fT66ZjC_poU

http://pl.youtube.com/watch?v=bNLUZ15zPTQ

http://pl.youtube.com/watch?v=sGc0CSNgLo8

http://pl.youtube.com/watch?v=76IVmXBhQcU

http://pl.youtube.com/watch?v=rlRyh4s1v1s

http://pl.youtube.com/watch?v=rlRyh4s1v1s

http://pl.youtube.com/watch?v=ng5zd1FLKtA

http://pl.youtube.com/watch?v=f-Or3X-EXj4


+ program z CNN: http://edition.cnn.com/CNNI/Programs/revealed/

14:09, dzieckoziemi , Bolly news
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 lutego 2008

Wiem, że txt o senioricie w pewnych kręgach jest kultowy, i o tych małych sprawach w dużym świecie też... ale dla mnie inne cytaty mają wielką moc. Oto one:

>>><<< 

Wiem, co o mnie myślisz: że jestem hulaką i lekkoduchem. Ale nie jestem aż tak zepsuty. Jestem Hindusem i wiem, co to honor Hinduski. Nie potraktowałbym Cię tak nawet we śnie.
 
>>><<< 

Wierzę, że jeśli proszący ma czyste serce, prośba się spełni.

>>><<<

Zjawił się jak huragan i porwał mnie, jak suchy liść.
 
>>><<<

-Ufasz mi?
-Bardziej niż sobie.
 
>>><<<

Pamiętaj o jednym: przyjechałem tu tylko dla Ciebie i dopóki nie będziesz moja na wieki, nigdzie nie wyjadę.
 
>>><<<

-Powiedz mi ojcze, czy indyjskie gołębie różnią się od londyńskich?
-Tak. Tu gołębie mnie rozpoznają, pochodzimy z jednej ziemi. A tam wszystko obce, one też.
-Ale może być i tak, ojcze, że tylko ty widzisz różnicę. Któryś z tamtych gołębi mógł przylecieć stąd, z Twojej ojczyzny, ojcze, i może on Cię poznaje, ale ty jego nie.
 
>>><<< 
MEHNDI LAGA KE RAKHNA

--MALE / FEMALE--
(Ye Kudiyaan Nashe Diyaan Pudiyaan
Dziewczyny jesteście ostre jak brzytwy
Ye Munde Gali Ke Gunde
A z was przystojniacy same łobuzy) x2
Nashe Diyan Pudiyan
Ostre jak brzytwy
Gali Ke Gunde
Same łobuzy

--MALE--
Mehndi Lagake Rakhna, Doli Sajake Rakhna x2
Upewnij się, że jesteś pomalowana henną, że palankin jest gotowy
Lene Tujhe O Gori, Aayenge Tere Sajna
Chodź piękna, Twój ukochany nadchodzi
Mehndi Lagake Rakhna, Doli Sajake Rakhna, O Ho, O Ho
Upewnij się, że jesteś pomalowana henną, że palankin jest gotowy

--FEMALE--
Sehra Sajake Rakhna, Chehra Chhupake Rakhna x2
Upewnij się, że twoja twarz ukryta jest za sehrą.
Ye Dil Ki Baat Apne, Dil Mein Dabake Rakhna
To sprawa dwojga serc, zatrzymaj to w nim
Sehra Sajake Rakhna, Chehra Chhupake Rakhna
Upewnij się, że twoja twarz ukryta jest za sehrą.

--MALE--
Mehndi Lagake Rakhna, Doli Sajake Rakhna
Upewnij się, że jesteś pomalowana henną, że palankin jest gotowy

Ud Ud Ke Teri Zulfe, Karti Hain Kya Ishare
Gdy Twe warkocze tańczą na wietrze
Dil Thaam Ke Khade Hain, Aashiq Sabhi Kanwaare
Zauroczeni młodzieńcy patrzą zachwyceni

--FEMALE--
Chhup Jaaye Saari Kudiyaan, Ghar Mein Sharam Ke Maare
Panny chowają się zawstydzone
Gaaon Mein Aa Gaye Hain, Paagal Shahar Ke Saare
Bo wszyscy szaleńcy zjawili się dziś w naszej wiosce

--MALE--
Nazaren Jhukake Rakhna, Daaman Bachake Rakhna x2
Spuść swe oczy, wyglądaj na nieśmiałą
Lene Tujhe O Gori, Aayenge Tere Sajanaa
Chodź piękna, Twój ukochany nadchodzi
Mehndi Lagake Rakhna, Doli Sajake Rakhna
Upewnij się, że jesteś pomalowana henną, że palankin jest gotowy

--FEMALE--
Sehra Sajake Rakhna, Chehra Chhupake Rakhna
Upewnij się, że Twoja twarz ukryta jest za sehrą

--MALE--
Main Ek Jawaan Ladka, Tu Ek Haseen Ladki
Jestem przystojnym młodzieńcem, ty jesteś piękną dziewczyną
Ye Dil Machal Gaya To, Mera Kasoor Kya Hai
Jeżeli się pokochamy, cóż to za zbrodnia

--FEMALE--
Rakhna Tha Dil Pe Kaabu, Ye Husn To Hai Jaadu
Zatrzymaj w swym sercu magię, jej urok jest czarowny
Jadu Ye Chal Gaya To, Mera Kasoor Kya Hai
Jeśli to ma być magia, to jaka jest w tym zbrodnia

--MALE--
Rasta Hamara Takna, Darawaza Khula Rakhna x2
Pamiętaj o mnie, uchyl mi swoje drzwi
Lene Tujhe O Gori, Aayenge Tere Sajanaa
Chodź piękna, Twój ukochany nadchodzi

--FEMALE--
Kuch Aur Ab Na Kehana, Kuch Aur Ab Na Karna x2
Nie mów  nic więcej, jeszcze nie nadszedł czas
Ye Dil Ki Baat Apne, Dil Mein Dabaake Rakhana
To sprawa dwojga serc, zatrzymaj to w nim

--MALE--
Mehndi Lagake Rakhna, Doli Sajake Rakhna
Upewnij się, że jesteś pomalowana henną, że palankin jest gotowy

--FEMALE--
Sehra Sajake Rakhna, Chehra Chhupake Rakhna
Upewnij się, że twoja twarz ukryta jest za sehrą.
mehndi laga ke rakhna
13:40, dzieckoziemi , Piosenki
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14